Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postavy v Pokémon

Ash Ketchum

Hlavní hrdina seriálu se v originálu jmenuje Satoshi. Je mu 11 let a většinu svého dosavadního života prožil v Oblázkovém městě (Pallet Town). Nyní je ovšem na cestě za splněním životního snu - stát se nejlepším trenérem pokémonů na světě. Cesta to bude nepochybně velmi, velmi dlouhá - pokud seriál sledujete, určitě jste si také všimli, že Ash v chytání pokémonů zrovna nevyniká. I přesto, že dohromady nevlastnil více než přibližně 20   pokémonů, je Ash nadán úžasnou sebedůvěrou ve své trenérské schopnosti. Pevná vůle, přesvědčení o vlastní jedinečnosti, a neuvěřitelná dávka štěstí - to jsou hlavní důvody, proč Ash postupuje příběhem kupředu většinou vítězně.Obrazek

 

Ash má rád Misty, Brocka, odznaky Pokémonové ligy, a také většinu pokémonů, především svého Pikachu. Naopak nesnáší Misty (někdy), Rakeťáky a nespravedlnost v jakékoliv formě. Svou kšiltovku odkládá jen vyjímečně, zejména ve chvílích, kdy nechává vyniknout své poněkud podivné bujné kštici. Ale buďme spravedliví - proti vlasům Jesie a Jamese jsou jeho vlasy ještě naprosto tuctové...Také velmi rád jí, což je z nějakého důvodu společný koníček mnoha lidských postav v Pokémonu.

 

 

V jeho životě do chvíle, než se stal trenérem Pokémonů, se nestalo nic, co by pro účely životopisu bylo hodné zaznamenání. V Oblázkovém městě žil sám se svou matkou a otcem (který se ale v seriálu nikdy neobjevuje). Z dob jeho dětství také zřejmě pochází nepřátelství se sousedovic klukem Gary Oakem, který se později stává jejím hlavním rivalem.

 

Pokémoni, které vlastní, vlastnil, nebo bude vlastnit: pikachu, Bulbasaur, Squirtle, Charizard, Snorlax, Kingler, Muk, velké stádo Taurosů, Cyndaquil, Primeape, Butterfree, Totodile, Lapras, Pidgeotto, Fearow, Oddish, Beedrill, Aipom a další ve světě Hoen a Shinoh. Nic moc, že? Ash má ke svým pokémonům zvláštní vztah, a až podivně často se mu stává, že nějakého ze svých nemnoha Pokémonů pustí - takhle přišel třeba o Butterfree, Charizarda, Hauntera a Squirtla! Je to důsledkem Ashova přesvědčení, že trenér musí být svým pokémonům především přítelem.

 

 

 

Misty Waterflower
Je jí, stejně jako Ashovi, 11 let, pochází z Blankytného města (Cerulean City), a v originále ji japonské děti znají jako Kasumi. Je čtvrtou sestrou se "Senzačních sester akvabel", trenérek na vodním stadionu v Blankytném městě. Jako nejmladší (a upřímě-nejošklivější) sestra už nechtěla dál snášet pošklebování a přehlížení ze strany svých starších sourozenců (sestry se jmenují Lily, Violet a Daisy), a tak se vydala do světa. Shodou okolností se setkala s Ashem, a po destrukci jejího kola se k němu připojila - ikdyž dnes už je původní důvod jejich  společné cesty, náhrada zničeného kola, zapomenout tak dokonale, že ani sama Misty ho Ashovi ve chvílích četných hádek nepřipomíná. 

 Obrazek

Nejraději má vodní Pokémony a také všechny roztomilé Pokémony obecně - zejména svého Togepiho. Nesnáší pokémonní brouky, a často také Ashe a Brocka, většinou ovšem jenom po tu krátkou chvíli, kdy se jim podaří vytočit ji nějakou dobře mířenou poznámkou. A vytočit Misty není vůbec nic těžkého, startuje na první našlápnutí. Především po narážkách na její vzhled. Stejně tak dobře ji dokáže rozpálit její poněkud svéhlavý Pokémon Psyduck.

 

 

Pokémoni: Togepi, Poliwag, Starmie, Staryu, Horsea, Psyduck, Goldeen, Dewgong, Magikarp, Garyados, Lapras. Jiné než vodní Pokémony ani nechytá, ale o vodního Pokémona je ochotna se s Ashem třeba poprat.

 

 

Brock
Trenér stadionu v Cínovém městě (Pewter City) Brock (v Japonsku známý jako Takeshi) se k Ashovi připojil v pátém díle seriálu. Je mu 14 let a pochází z velmi početné rodiny. Jeho matka zemřela a otec se vydal na pochybnou dráhu trenéra Pokémonů, a tak se Brock dlouho musel starat o svých pět mladších sourozenců. Je obdivuhodné, že při tom stihl udělat kariéru jako trenér stadionu v Cínovém městě.

 K jeho zálibám patří trochu neobvykle různé domácí práce, zejména vaření - zřejmě pozůstatek smutných časů, kdy se staral sám o celý dům a všechny svoje sourozence. Ze svého batohu dokáže ve chvilce vykouzlit neuvěřitelné množství vybavení, a vystrojit s ním impozantní hostinu pro své přátele. Kvůli své zálibě v domácích pracích (a možná i kvůli zálibě v opačném pohlaví) se nakonec od družiny oddělí a zůstane s profesorkou Ivyovou jako její pomocník. I když ne nadlouho...

 ObrazekNejvětším Brockovým problémem jsou totiž dívky. Žádná není tak ošklivá, aby ho zcela neokouzlila - snad s vyjímkou Misty. Jakmile se nějaká dívka objeví nadohled, s klidným a uvážlivým Brockem se začnou  dít podivné věci. Krom změn v obličeji (barva i tvar) ho většinou postihne ztráta schopnosti mluvit a rozumě uvažovat. Není proto divu, že je vždy dívkou rázně odmítnut - od policistky Jenny, přes zdravotní sestru Joy, až po skoro každou trenérku či epizodní postavu, kterou družina na cestě potká.

 Brock se specializuje na kamenné Pokémony - k jeho oblíbeným patří zejména Onix a Geodude. Jeho cílem ovšem není stát se nejlepším trenérem, Brock chce být nejlepším chovatelem Pokémonů! Proto toho o nich ví opravdu hodně, obzvláště v porovnání s Ashem, který musí neustále hledat informace v Pokédexu.

 

Tracey Sketcher

Když se Brock rozhodne zůstat s profesorkou Ivyovou, připojí se k Ashovi jiný 14 letý chlapec - Tracey (v japonské verzi Kenji) z ostrova Tangelo. V mnoha ohledech Brocka připomíná. Nijak netouží po kariéře slavného trenéra, sám se považuje především za pozorovatele Pokémonů. Co to znamená? Tracey pokémony nechytá - on je jen rád pozoruje v jejich přirozeném prostředí, kreslí si je, studuje je a snaží se je co nejvíce poznat. A jeho znalostí o Pokémonech jsou opravdu jsou opravdu značné. Jeho největším vzorem je profesor Oak, a k Ashovi se připojil jen proto, aby se k němu dostal, a mohl se stát profesorovým asistentem. Obrazek

 

 

Tracey v mnohém Brocka, kterého načas v družině nahradil, připomíná. Krom starostlivosti o každého zraněného Pokémona jsou to zejména podivné změny v chování při setkání s nějakou dívkou. Nejde ale do takových extrémů, jako Brock, a protože na dívky dokáže i zapůsobit pomocí svého malířského umu, není ani tak neúspěšný.

 

 

Přestože se Tracey chytání Pokémonů nevěnuje, několik jich přece jen má. V jeho pokéballech se postupně ocitnou Venonat, Marill a Scyther.

 

 

Rakéťáci:
Jessie
Jessie, v japonsku známá jako Musashi, je tou částí nejznámější dvojice Rakeťáků, která určuje, co bude dělat, jak se to bude dělat, a kdo může za to, že se to zase nepovedlo. Je jí 17 let. Občas ovšem svou roli víceméně nedobrovolné předává velkohubému Meowthovi. Vyrůstala v chudých poměrech, vychovávaná jen svou matkou. Mimochodem - i ta pracovala už kdysi dávno pro rakeťáky, tekdy ještě Giovanyho matkou  vystupující pod jménem Madame Boss. Jablko tedy nepadá daleko od stromu. A to i přes veškerou snahu - matka dokonce Jessie zaplatila studium na prestižní snobské Pokémonové Akademii, aby "z ní něco bylo". Když Jessie společně s Jamesem vyhodili od zkoušek, odešla do pouličního Bike Bridge gangu, a nakonec stejně skončila u rakeťáků.

 Obrazek

 

Jessie má stejně modré oči, a červené vlasy neuvěřitelného střihu a objemu. Ráda se hezky obléká. !Jsem snad jedinným členem týmu, který si myslí, že nadvláda nad světem je důležitější než svačina?!", ptá se Jessie v jedné z epizod. Odpověď je - ano. Pro Jamese a Meowtha je opravdu často jídlo příliš velkým lákadlem. To Jessie rozptyluje jiná drobnost - když je narušená její dokonalá (jak se sama domnívá) krása. Pak se jí zmocňuje zuřivost skoro stejná, jako když James odpoví nevhodně na některý z jejích častých dotazů. Prchlivá povaha dívčích postav v seriálu je prostě vlastní hodným (Misty), i zlým.

 

Hlavním cílem dvojice rakeťáků e chytit Ashova Pikachu. Kromě toho ovšem mají i vlastní, neméně ambiciozní plány - Jessie by například chtěla být hodně, hodně, hodně bohatá. Dokonce ještě víc než James, protože narozdíl od něj pochází z chudé rodiny, a tak si života v přepychu nikdy neužila. Myslím, že neprozradím mnoho když vám povím, že ani neužije.

Jejich hlavním Pokémonem je Ekans, kterého dostala k narozeninám. Postupně se vyvinul v Arboka. Jessie vůbec není tak špatná trenérka, jak by se mohlo zdát z výsledků, a ani Arbok není tak špatný Pokémonn - několikrát dokáže zvítězit i proti velké přesile. Většinou musí bojovat sám, protože stejně jako James, ani Jessie nemá Pokémonů na výběr. Chvíli měla užitečného Lickitunga, ale hloupě ho vyměnila za Wobbuffeta. Ten sice není moc silný, ale zato je rozromilý, neustále se dere bez vyzvání z Pokéballu, dožaduje se účasti na rakeťácích akcích.

 


James
James v Japonsku známý jako Miko, je "tím druhým", který se většinou jen veze ve vleku Jessiiných nápadů. Podle oficiální Nintendo stránky je mu 12, což ovšem jeho fanynky přivádí k zuřivosti - jak by mu mohlo být 12, když Jessie už je 17? Raději tedy předpokládám, že Nintendo má na webu překlep, a i James už se pomalu blíží konci teenagerovských let. James pochází z bohaté, vážené rodiny. V dětství byl spořádaným chlapcem, který chodil do školy, dobře se učil, rád sportoval, především plaval. Ale pak ho rodiče, jak bylo tehdy zvykem, v ranném věku zasnoubili s dívkou. Byla to ale protiva, která mu od samého začátku říkala co dělat, a co ne - no doveďte si představit, jak to Jamese muselo štvát. Raději v zoufalství utekl z domu. James, ještě jako hodné dítě svých rodičů, byl žákem Pokémonové Akademie. Tam se také poznal s Jessie. A tam také společně při zkouškách dosáhli nejhoršího výsledku v dějinách Akademie a byli vyhozeni. Po nějakou dobu pak byl James součástí pouličního gangu Bike Bridge, kde byl znám j ako malý Jim, ale nakonec se spolu s Jessie připojili k rakeťákům.

Pro Jamese jsou charakteristické modré vlasy a zelené oči. Vždy má po ruce nějakou růži, ke které čichá - růže má symbolizovat jeho romantickou a citlivou duši. Jinak ale trpí alergií na pyl, takže se rostlinám vyhýbá. Miluje jídlo - záliba, kterou sdílí s kočičím Pokémonem Meowthem. Kolik už jenom vychytralých plánů na polapení Pikachu ztroskotalo proto, že se nechal rozptýlit jídlem!

 ObrazekVe dvojici s Jessie je považován za toho "hodnějšího" (pokud se lze tak o někom z rakeťákům vyjádřit), vzpoměňte třeba na jeho památkový výrok "Jsme zlí, ale nejsme bezcitní!". Další z jeho typických vlastností je mírná natvrdlost, která vede k tomu, že se nechá až směšně snadno napálit. Například na lodi ST.Anne naletí prodavači zlatých Magikarpů, a jednoho si koupí. Jen šťastnou shodou náhod se mu později tento jinak bezcenný Pokémon hodí (protože je to jedinný vodní, kterého rakeťáci mají). Téměř v každé epizodě seriálu je právě James tím nešťastníkem, který utrží nejvíce šrámů z nepovedených rakeťáckých plánů na polapení Pikachu. Nelze mu ale krom výtvarnosti a nezdolnému optimismu upřít notnou dávkou odolnosti - to co on, to by přežil málokdo jiný. Jamesovým oblíbeným Pokémonem je Koffing, který se mu v 31. epizodě vyvine na Weezinga. Přesněji řečeno - je to jeho jediný Pokémon, neboť Rakeťáci obecně nemají při chytání Pokémonů moc štěstí. Ani těch vzácných jako Pikachu, ani žádných jiných. Pravda, James má ještě Weepinbella, uloženého v Pokémonní školce, a dokonce se tam vyvinul ve Victreebela. K Jamesovi se ale moc nehlásí, natož aby s ním cestoval v Pokémnallu. A nakonec je tu vůbec první Pokémon, kterého James dostal - Growlithe. Ten ho zachránil od svatby s neodbytnou snoubenkou a James ho ponechal v domě svých rodičů coby hlídajícího psa. Takže podtrženo sečteno - Koffing, jenom Koffing. Není divu, že James moc často v soubojích nevyhrává.Meowth
Meowth Pokémon. Ale nikoliv Pokémon obyčejný - jako jeden z mála mluvíjak řečí pokémonů, tak řečí lidí. A mluví často a rád. Především o sobě. Jeho pánem je samotný vůdce rakeťáků, Giovanni, ovšem v Pokéballu Meowth nezůstává. Doprovází vždy dvojici James a Jessie a je sám o sobě trenérem. Samostatně se rozhoduje, co a kdy udělá, a často také, co a kdy udělají Jessie a James. Giovany si místo něj jako mazlíčka pořídil Persiana, který sice nemluví, ale zato je roztomilý a přítulný. To ovšem Meowth nese dosti nelibě, a od té doby nesnáší všechny Pesany.

Charakteristické risy - je otravný, upovídaný, nafoukaný, ale zároveň dost odvážný a chytrý. Občas všechny kolem překvapízáchvatem dobrosrdečnosti. Mnoho plánů na polapení Pikachu pochází z jeho hlavy. Jsou sice všechny neúspěšné, ale některé vypadají teoreticky velice nadějně. Sám se tituluje jako "nejlepší kočka na světě".

Obrazek

Pozor, teď se dozvíte odpověď na to, co vám určitě už dávno vrtalo hlavou - jaktože Meowth umí mluvit? Nejsou v tom žádné čáry. Meowth se naučil chodit, mluvit a dokonce číst a psát v mládí za svého pobytu v Hollywoodu. Tam potkal kránou Meowth slečnu Meowsie, a tohle všecko se sám naučil jen proto, aby na i udělal dojem. Jelikož ovšem v Hollywoodu nebyl jako herec, ale jako kočka-bezdomovec, příliš to nezabralo. Ale to, co se naučil, už se vrátit nedalo, a tak se Meowth stal napůl Pokémonem, napůl člověkem, a nakonec skončil tam, kde většinou zkrachovalé existence končí - u rakeťáků. Občas sám neví, čím je víc, vzpomeňte třeba, jak chtěl v jedné epizodě sám mít svého Pokémona, a až dojemně se staral o Togepiho. Možná je proto pro něj nakonec dobře, že je u rakeťáků, protože Jessie a James v něm vidí svého kamaráda a chovají se k němu jako ke skutečnému člověku...

 

 

Giovany
Nejvyšší velitel rakeťáků. Kromě toho je trenérem na stadionu ve Viridian City. Je zákonně zlý, ovšem takovým tím Obrazekdecentně mafiánským způsobem, což je ostatně důvod, proč nikdy nezíská to, co chce - Ashova Pikachu. Celá trojice James, Jessie a Meowth se ho bojí, ale Giovany má pro tyhle tři ve skutečnosti slabost. Jak jinak by jim mohl jako šéf tolerovat tu dlouhou řadu neúspěchů? O jeho minulosti není takřka nic známo, v seriálu dokonce dlouho neuvidíte ani jeho tvář, ovšem pokud jste viděli první film, užili jste si jeho drsných rysů dosyta. Není ani jasné, jaké on sám má Pokémony - krom Persiana, který se mu vždy povaluje u nohou. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

j

(dani, 8. 4. 2017 12:27)

MEW JE NEJ

pivnicka

(tomas, 31. 7. 2016 18:59)

pokemon

Postavy v Pokémon

(huhu, 7. 1. 2009 14:24)

ja nic nevidim zadny obrazky :D

Re: Postavy v Pokémon

(Giovany, 12. 6. 2016 13:07)

Ahoj lidi, když jsem byl ještě díte na základní skole v první třídě v roce 1999/2000 tak Pokémoni byli pro nás součástí života, ale to asi pro každého kdo je fakt žral, a vstával kvůli nim v půl 6 ráno, aby viděl nové díly - té době nebyl internet nic, abys sis nakoukal o 5 sérií navíc. Sbíral jsem i časopisy o Pokémonech, a pamatuji si tak matně, že tam byl článek o prvním filmu (což pro náš byla neskutečná pecka, hlavně Mew vs Mewtwo). PAMATUJI SI, ŽE TAM BYLA VĚTA O TOM, ŽE GIOVANY BYL OTEC ASHE!!

Misty

(lisa, 24. 4. 2016 17:03)

Misty je naj nehovorim že ostatny nejso ale Misty je tak trochu muj tip.

James

(Noemi, 17. 9. 2014 20:36)

ja zbožňuju jamese je boží a romantickej

DÍLY

(JAN BAXA, 13. 8. 2014 14:27)

NĚKTERÉ DILY NEJDOU AE NA ČEKNI TO JSOU

aaa

(Kelly, 5. 7. 2014 7:07)

Jediný co je du zajímavý jsou ty japonský jména :D ostatní jsou kraviny XD

telepatický pokémon v brnení

(Marpo, 4. 8. 2010 9:11)

-To byl Arceus ne?

Re: telepatický pokémon v brnení

(nikdo, 6. 7. 2013 18:35)

nn byl to mewtwo. Arceus je giganticky velký

Thx

(Lil Karra, 5. 1. 2009 15:11)

fakt díky aspoň sem se něco o všech dozvěděla víc ;)

Re: Thx

(fiala, 23. 4. 2012 15:26)

di do prdele krávo

Re: Re: Thx

(familli, 11. 7. 2012 17:08)

debile

A ještě

(TESS, 9. 3. 2012 20:32)

On Ash opravdu nechá Pidgeotta někde u Oblázkového města??

Re: A ještě

(fiala , 23. 4. 2012 15:29)

no a pidgeott je stejně kreten

Re: Re: A ještě

(familli, 11. 7. 2012 17:07)

pidgeott není kretén jediní kdo je tadi kretén si ti

fiala

(maty, 7. 4. 2012 21:38)

PRAVDA!!

(TESS, 9. 3. 2012 20:29)

No je pravda, že měl Ash 10 roků, když začal svou cestu. A také je pravda, že má momentálně a logicky 14 let!

DOTAZ

(PIKACHU, 2. 8. 2011 22:48)

Nevíš, jestli se Ash vrátí pro svého Pidgeotta? Kterého nechal v díle 83 na okraji Oblázkového města?

OPRAVA

(Genius, 8. 9. 2010 14:57)

polovica lží ! ASH MAL 10 KED ZAčINAL CESTU ! 11 KED VSTUPIL DO JOHTO ! 12 HEON ! 13 SINNOH ! TAKžé ASH MA MOMENTALNE 14 !